Skupina Kofola

Kofola ČeskoSlovensko je součástí skupiny Kofola, jednoho z předních výrobců a distributorů nealkoholických nápojů ve střední a východní Evropě. Kromě tradičního československého trhu, kde je lídrem, působí v Polsku a ve Slovinsku, v menší míře i v Rakousku a v Rusku. Skupina vyrábí nápoje s péčí a láskou v osmi závodech a mezi její hlavní značky patří Kofola, Hoop Cola, Jupí, Jupík, Rajec, Radenska, Semtex a Vinea. Na vybraných trzích skupina distribuuje např. výrobky Rauch, Evian a Badoit, v licenci vyrábí i nápoje RC Cola a Orangina.

Vývoj akcií

Aktuálně

Kofola v 12M2017: Kofola v Česku, na Slovensku i v Adriatickém regionu rostla. Pokračuje v investicích do zdravého životního stylu.

Tržby Kofoly v minulém roce stagnovaly. Základní ekonomický ukazatel EBITDA dosáhl výše 950 mil. Kč, poklesl tedy o 10,7 %. Firma si vedla dobře na československém trhu, opět silně rostla v Adriatickém regionu. Přes avizovaný pokles v Polsku se firmě daří stavět nové pilíře. Skupina Kofola potvrzuje jednoznačné směřování ke zdravým přírodním potravinám a jejich podíl na celkových tržbách skokově roste.

Číst dále

Akvizice společnosti LEROS, s.r.o.

Kofola ČeskoSlovensko a.s. uzavřela 13. března 2018 smlouvu o koupi 100% obchodního podílu ve společnosti LEROS, s.r.o. Společnost je výrobcem vysoce kvalitních produktů z léčivých rostlin a přírodních čajů.

Číst dále

Kofola ČeskoSlovensko zve na telekonferenci k výsledkům 12M17

Telekonference se bude konat v pondělí 26. března od 9:30 SEČ.

Číst dále