Aktuality a oznámení

Společnost PIVOVARY TRIANGL s.r.o., ve které emitent Kofola ČeskoSlovensko a.s. drží podíl 51 %, se má stát jediným vlastníkem společností Pivovary CZ Group a.s. a FONTÁNA PCZG s.r.o.

22. 11. 2023

Dnes, 22. listopadu 2023, byla uzavřena smlouva o převodu 100 % akcií společnosti Pivovary CZ Group a.s. („Pivovary CZ Group“) mezi převodcem Moravská pivovarská a.s. a nabyvatelem PIVOVARY TRIANGL s.r.o. („TRIANGL“).

Dále, stejného dne, byla uzavřena smlouva o převodu 100 % podílu ve společnosti FONTÁNA PCZG s.r.o. („FONTÁNA”) mezi převodcem Moravská pivovarská a.s. a nabyvatelem TRIANGL.

Transakce podléhá schválení Úřadů pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončení transakce je očekáváno na počátku příštího roku.

Pokud bude transakce dokončena, stane se TRIANGL 100% vlastníkem obou společností – Pivovary CZ Group a FONTÁNA. Společníky TRIANGL jsou Kofola ČeskoSlovensko a.s. (51 %), RSJ PE SICAV a.s. (29 %) a ÚSOVSKO a. s. (20 %).

TRIANGL kupuje společnost Pivovary CZ Group, která rozvíjí tradiční značky piv Holba, Zubr a Litovel. Součástí transakce je i koupě společnosti FONTÁNA, jejíž hlavní náplní je velkoobchodní prodej piva a nealkoholických nápojů. Pivovary CZ Group jsou pátou největší skupinou pivovarů v Česku s roční produkcí cca 800 tisíc hl.

Všechny strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

Společnost Pivovary CZ Group v roce 2022 vygenerovala roční tržby ve výši 1 300 mil. Kč a ukazatel EBITDA dosáhl 250 mil. Kč.

Skupina Kofola si touto transakcí chce rozšířit portfolio o tradiční české pivní značky a posílit svou pozici na českém nápojářském trhu.

Aktuální zpráva je ke stažení v sekci Regulatorní informace.