Náš přístup k podnikání

Udržitelnost není v Kofole novým tématem. Protože si ale nepotrpíme na módní slůvka, zaslechli byste nás mluvit spíš o šetrnosti a respektu k přírodě. Od roku 2010 se intenzivně zabýváme velkými tématy, jako jsou ochrana vody, minimalizace odpadů či uhlíková neutralita, jíž bychom chtěli dosáhnout do konce dekády.

Život každého našeho produktu ovšem začíná přízemněji – u surovin. Preferujeme lokální dodavatele; ideálně takové, které osobně známe. Díky nim jsme schopni zaručit našim zákazníkům prvotřídní kvalitu výrobků a současně podporovat ekonomický ekosystém v místě, kde žijeme a podnikáme.

Baví nás neustále hledat nové cesty, jak vytvářet zdravé nápoje a podnikat v symbióze s přírodou. Nesnažíme se proto o jednorázové projekty. Mým velkým cílem je dostat udržitelné uvažování do každodenního chodu firmy, do každého jednotlivého rozhodnutí – od omezení jednorázových mlíček do kávy po ochranu vodních zdrojů. Jedině tak zajistíme, abychom v Kofole mohli být trvale hrdí na věci, které děláme.

Prezentace ke stažení zde.